с. Ульянівка. Ульянівська неповна середня школа

  

Новости

В школі відбулися інформаційні години, засідання клубу "Патріот" присвячені 70-річниці Сталінградської битви та 69 річниці зняття блокади Ленінграду.

Учні переглянули кінофільми, світлини, літературні твори та конкурсні роботи учнів про жителів с. Ульянівки, с. Чаплинки, учасників бойових дій під Сталінградом, м. Курськом, битві на Кавказі відвідали виставку в сільській бібліотеці "Подвиг Леніграда", "Герої для нас як приклад". Привітали ветеранів з цими знаменними датами.

 

 

 

Медяник Іван Васильович (зліва) розповідає: «Найбільш мені запам’яталась зима 1942 року.  Йшли жорстокі бої. Ми захищали Сталінград. Багато моїх товаришів назавжди залишилися там, в сталінградській землі. Я теж був на одну волосину від смерті. Під час одного з арт нальотів мене контузило і присипало землею. Добре, що поряд були мої товариші: Шевченко Михайло, Дикий Дмитро, Позняков Микола. Вони відкидали землю і доставили мене в медсанбат. Більше місяця пролежав я в госпіталі. Найбільш запам’яталось: відкрив очі і диво! Наді мною не неба – а стеля. Біла стеля! А лежу я не в окопі – а в білому ліжку. Ні, - думаю, - це сон. Закрив ще раз очі, протер, дивлюсь: ні ж таки, не сон, дійсність. Тоді я зрозумів, що лежу в госпіталі.

Почав війну в м. Кривому Розі, а закінчив в Берліні. Був контужений. Має нагороди: "За оборону Сталінграда", "За взяття Варшави", "За взяття Берліна", "За перемогу над Німеччиною".

Нет результатов.